Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular sayfamızda, kursumuz ve eğitimlerimiz hakkında en çok işittiğimiz sorulara cevaplar veriyoruz. Bizim hakkımızda genel bilgiler almak için aşağıdaki sayfayı incelemenizi tavsiye ederiz.

Kayıt olmak İçin ne gibi şartlarınız var?

Kayıt olmak için 18 yaş altındaki kişiler için yaygın öğretim kurumlarının herhangi birinde eğitim alıyor olmak veya mezun olmak, yetişkinlerde ise en az orta öğretim kurumlarından mezun olmak şartı aranmaktadır.

Kuruma kaydolmak için Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olma şartı aranmamaktadır. Valilik onayı ile yabancı öğrenci kaydı mümkündür.

Not: Türkçe bilmeyen veya Türkçesi zayıf olan öğrencilerimizin grup derslerine katılmaları sakıncalı olabilmektedir.

Not: Okul öncesi eğitim hakkında kurumdan bilgi alınız.

Kayıt için hangi evraklar gereklidir.

Derslerimize kayıt yaptırmak için hiçbir belge ve evrak gerekmemektedir. Normal koşullarda sertifika programlarına kayıt yaptırmak için, Nüfüs Cuzdanı ile birlikte, öğrenci belgesi (eğer öğrenci ise) ikametgah ilmuhaberi istenmektedir. Ancak Dersanemiz bürokrasiyi en aza indirmek ve öğrencilerimizi evrak toplama külfetine sokmamak amacıyla, yapılması gereken güvenlik soruşturmasını, en azında srtifika programları haricinde kendi kaynaklarıyla yapmaktadır.

Yani Özel Derslere Kayıt yaptırabilmek için TC kimlik numaranızın yazılı olduğu, Kimlik veya Pasaportunuzu ibraz etmeniz yeterlidir.

Elbette sertifika programlarında bahsedilen evrakların eksiksiz beyanı zorunludur.

Özel Derslere kayıt yaptırırken, Kaydınızın Kabul Edilmesi İçin ödemenizin yapılmış olması gerekmektedir. Ödeme yapıldıktan sonra kayıt kesinleşir.

Sertifika programlarına ise sadece yıllık kayıt kabul edilir, bu derslerin ücretleri peşinen veya öngörülen şekilde taksitle yapılabilir.

Kayıt sırasında Senet veya Sözleşme imzalayacak mıyım?

Hayır, Dersanelerimizde kayıt yenileme aylık olarak yapılmaktadır. Her ayın başında (Her 4 Derste Bir) aidat yatırmak suretiyle kayıt yenilenmektedir. Ve kayıt yenileme tamamen öğrencilerimizin devam etme kararıyla bağlantılıdır. Yani derslerimize katılım için için zorlanan herhangi bir süre yoktur. İsteyen öğrenci, istediği zaman dersleri bırakabilir veya ara verebilir.

Sadece Sertifika porgramları ve süreli kayıtlar (yıllık kayıtlar) sözleşme hükümlerine tabi olacaktır. Bu sözleşmelerde cayma koşulları ayrıca belirtilecektir.

Derslere Katılabilmek için grup açılmasını beklemem gerekir mi?

Hayır, neredeyse tüm derslerimiz özel ders niteliğindedir ve bu derslere kayıt yaptırdığınız günü takip eden belirlenmiş saatte başlarsınız.

Ancak eğer grup derslerine kayıt yaptırmak istiyorsanız elbette grup açılmasını beklemeniz gerekmektedir.

Gurup derslerinde guruplar nasıl belirleniyor?

Guruplarımızı özenle oluşturmaktayız. Gurup müfredatı bulunan derslerimizde sınıflarımız en fazla 5 kişiliktir. Bu sayı hiçbir şekilde artmamakta aksine mümkün olduğunca 5’in altında tutulmaya çalışılmaktadır.

Gruplarımızı Yaş durumuna öncelikli dikkat ederek oluşturmaktayız. Tüm derslerimizde yaş grupları dikkate alınmaktadır.

Yaş kriterinin yanında en az yaş kriteri kadar önemli olan seviye kriteri gelmektedir. Derslerimize katılan öğrencilerimizin se

Eğitimcileriniz Kimler?

Dante Müzik Kursu eğitimcileri Dante Müzik Kursu dışında hiçbir kurumda ders vermeyen, sadece Dante Müzik Kursu portföyünde yer alan eğitim sertifikasyonuna sahip profesyonel müzisyenler ve Müzik akademisyenleridir. Tüm eğitmenlerimiz yeterlilik bakımından üst düzeyde ve pedogojik olarak her yaşa eğitim verecek niteliktedir.

Tüm Eğitmenlerimiz 26 – 55 Yaş aralığında ve evrensel eğitici kriterlerine %100 uygundur.

Program Değiştirebilir miyim?

Evet, dersleriniz devam etmekteyken program değiştirebilirsiniz. Örneğin Bass Gitardan, Klasik gitar a geçebilirsiniz. Ancak elbette bu tip değişikliklerin kararlarını danışmanlarınızdan bilgi almadan vermenizi önermemekteyiz.

Derslere Ara verebilir miyim?

Elbette, Minmum kayıt süresi olan 4 haftayı tamamlamak koşulu ile istediğiniz zaman derslere ara verebilir veya tamamen ayrılabilirsiniz. 4 Hafta tamamlamadan ara vermek söz konusu değildir.

** : Süreli kayıtlar (Yıllık Kampanyalı kayıtlar) derslere en fazla toplam 14 hafta ara verebilir.

** : Sertifika programlarından ayrılmak ile ilgili uygulama Milli Eğitim Bakanlığı Hükümlerine tabidir.

Ders Kaçırırsam Ne Olacak?

Normal koşullarda kanunlar gereği, hizmet faaliyetlerinde satınalan hizmeti almayı taahhüt ettiği tarih ve saatte almakla, hizmet veren de aynı tarih ve saatte vermekle yükümlüdür. Eğitim sektöründe ders kaçırmayla ilgili çeşitli uygulamalar mevcuttur, kimi kurumlar koşulsuz telafi yaparken kimi kurumlar asla telafi yapmamaktadır. Kanunlar ise telafi yapılmamasını ve ücretin iade edilmemesini öngörür, zira dersi almak istediğiniz tarihte, sınıf ve öğretmen size tahsis edilmiş ve sizin için zaman harcaması yapılmıştır. Sizin, derse katılmamanız sebebiyle ne kurumun ne de öğretmenin gelirini etkilemek hakkınız bulunmamaktadır. Bu sebeple kurumumuz birebi dersler için en az bir önceki mesai saati bitimine kadar haber verilmiş ders kaçırma bildirimlerini “telafi” edecektir.

Telafi gün ve saatleri kurum tarafından belirlenecek, öğrenci bu saatlere tabi olacaktır. Gün ve saat uyuşmazlığı nedeniyle telafinin yapılamaması halinde, kurum sorumluluk kabul etmez, geri ödeme yapmaz.

Sadece hastalık hallerinde aynı gün mazeret kabul edilir. Hastalık durumu dışındaki haller; iş gezileri, toplantılar, sınav, quiz vb, ani gelişen hiç bir durum dersin ertelenmesi gerekliliğini doğurmaz.

Telafiler konusunda lütfen kurumu zor durumda bırakmayınız, çok fazla ders kaçıran ve telafiler konusunda devamlı gündemde olan, sıkıntılı öğrencilerin ilişiği kesilmektedir.

Kurumumuz derslerine düzenli devam eden öğrenciler ile etkin eğitim yapmak istemektedir. Lütefn bu tavrımızı ciddiye alınız.

! ! GRUP DERSLERİNE TELAFİ YAPILMAZ ! !

Bu dersler kaçırılsa ve yukarıdaki zorunlu sebeplerden birisi gerçekleşmiş olsa dahi telafisi mümkün değildir. Devam edilmeyen süre kadar kayıt erteleme / geç ödeme mümkün değildir.

Kurumumuzdan kaynaklanan sebeplerden dolayı yapılmayan dersler öğrencinin istediği biçimde telafi edilir. Öğrenci dilerse kayıt erteleme, dilerse telafi talep edebilir.

Derslere enstrüman getirmem gerekir mi?

Dersanemiz ekipmanları derslerde öğrencilerimizi karşılayacak düzeydedir. Ancak grup derslerine katılan öğrencilerin enstrümanlarını getirmeleri gerekmektedir. Bunun yanında, öğrencilerimizin kendi enstrümanlarını getirmeleri kendi faydalarına olacaktır. Zira her birey kendi enstrümanının özelliklerini daha iyi bilmektedir ve o enstrüman ile daha konsantre ders işleyebilecektir.

Ancak derslere amfi getirilmemelidir. Sadece pedal ve efektörler getirilebilecektir.

NOT: Müzikal yazılımlar derslerine dizüstü bilgisayarınız var ise getiriniz. Zira çalışma konularını kendi bilgisayarınızda yapmanız eve döndüğünüzde ekstra yükleme yapmamanıza sebep olacak, kolaylık olacaktır.

Ders Süreleri Nasıl?

Müzik Teknolojileri, Müzik Okullarına Hazırlık ve Yaz Okulu Programları dışında kalan tüm programlarımızda, Grup Dersleri Haftada 1 Gün, ardışık 2 Saat, Birebir dersler Haftada 1 gün, 1 saattir.

Haftalık Ders Süreleri Yeterli mi?

Evet. Evrensel ölçüler çerçevesinde belirlenen ders sürelerimiz eğitimin maliyetini optimize etmek ve verimini artırmak düşüncesi kapsamında yeterlidir. Öyle ki, bir öğrencinin öğrendiği konuyu tam anlamıyla pekiştirmesi için ortalama 8 saatlik egzersize ihtiyacı vardır. günde 1.5 saat çalıştığınızı varsayarsak, iki ders arasında 5 günden az olmamalıdır, ki bu yaklaşık 1 hafta eder. Ders süresinin haftada 2 gün olması bu sebeple anlamsızdır. Eğer günlük süreyi örneğin birebir derslerde 1 değilde, 2 saat yaapcak olursak, bu sefer de, ilk saatin içerisinde öğrenilen konu henüz pekişmemiş olacağından bir başka konuya geçilemeyecek, dolayısıyla ikinci saat anlamsız olacaktır. Zaten grup derslerinde katılımcı sayısı fazla, verim düşük olduğu için ders süresi 2 ardışık saattir.

Müzik eğitiminde birikimli ilerlemek zaruridir. Örneğin gitarın perdelerine basmayı öğrenmeden, soloları çalmaya çalışmanız mantıksızdır. Bu nedenle, “ben 2 saat alayım, hocam bana göstersin ben sonra pekiştiririm” yaklaşımı doğru değildir.

İlk derse girdim ve sizden memnun kalmadım ne olacak?

Kayıtlı olduğunuz üyelik sistemi ne olursa olsun, ilk ay içerisinde kaydınızı sildirip ücretinizi geri alabilirsiniz. İlk Aydan sonra kayıt sildirme ve/veya ücret iadesi yapılmaz. İkinci dersten sonra yapılacak kayıt sildirmelerde katılınan sürenin ücreti toplamdan düşülür. Yani sadece ilk dersten sonra memnun kalmamanız halinde bütün ücret iade edilecektir. Bu uygulamada amaç, suistimali engellemektir.

Kayıt olmanızı takip eden 1. aydan sonra, -paket dersler dahil hangi programa kayıt olmuş olursanız olun- kayıt sildirmeniz halinde ücret iadesi alamazsınız.

Ücret İadeleri Nasıl Yapılıyor?

Kaydolduğunuz ders için ödediğiniz ücret iadesi, ödemeyi yaptığınız şekilde iade edilmektedir. Yani, diyelim kredi kartınızla ödeme yapmışsanız kredi kartı ile, nakit ödeme yapmışsanız nakit veya eft ile iade alırsınız. İndirimli yıllık kayıtlar kapsamında kayıt yaptıran öğrenciler herhangi bir şekilde kayıt sildirir ise, hediye enstrümanlarının ücretlerini ödemekle yükümlüdür, ayrıca devam ettikleri süre indirimsiz tarife üzerinden ücretlendirilip iade tutarından düşülecektir.

İade işlemleri kurum müdürlüğünce hızlı olarak onaylanmaktadır. Ancak herşeye rağmen ortalama 7 gün sürmektedir. Münferit haller, (resmi tatil vb.) süreyi uzatabiliyor olsa da yaklaşık süre budur. Kanun gereği iadelerin tamamlanma süresi 30 gündür. Ancak kurumumuz bu süreyi mecbur kalmadıkça beklememekte işlemleri hemen yapmaktadır.

Bankaların iade prosedürleri kendi iç meseleleridir ve kurumumuz bu noktada müdahale yetkisine sahip değildir. Kredi kartı ile yapılan ödemeler bankanın prosedürlerince iade edilmektedir.

Kayıt Yenileme Nasıl Oluyor?

Kayıt süreniz dolduğu gün muhasebe sistemimiz otomatik olarak kaydınızı yenileme sürecine alır. Tarafınıza email, sms ve dilerseniz posta ile bilgilendirme iletileri gönderilir.

İlgili İletinin Elinize geçmesini takip eden 5 iş günü içerisinde kaydınızı yenilemeniz ve aylık aidat bedelini ödemeniz gerekmektedir. (Ödeme metodları aşağıda belirtilmiştir) Bu süre sonunda kaydınız yenilenmemiş ise sistem kaydınızı otomatik olarak iptal eder, ders almakta olduğunuz kontenjan başka öğrencilere tahsis edilmek üzere idareye bildirilir. Bu tarihten sonra aynı koşullarla aynı gün ve saatte ders alma ihtimaliniz ortadan kalkacaktır.

Lütfen Dikkat!

Devam takip ve kayıt takip işlemleri tamamen bilgisayar ortamında otomatik olarak gerçekleşir. İnsan eli ile müdahale sınırlıdır. Bu nedenle üyelerimizden herhangi bir olumsuszlukla karşılaşmamaları için bu konuya hassasiyet göstermelerini rica etmekteyiz.

Bu gibi olumsuzluklardan etkilenmemek için düzenli ödeme talimatı verebilirsiniz. Bu sayede siz yerinizden kalkmadan sistemimiz aidatınızı otomatik olarak kredi kartınızdan tahsil edecek, ilgili fatura tarafınıza tebliğ edilecektir. Bu durumda da kayıt süreniz dolduğunda aynı bilgilendirme iletilerini almaya devam edeceksiniz ve dilerseniz bu iletileri aldığınız tarihten itibaren 5 işgünü içerisinde talimatı kaldırabilir, derslerinize ara verebilir veya tamamen ayrılabilirsiniz. Zira otomatik ödeme sistemi tahsilatı 7. günün akşamında yapmaktadır.

Aidat ödemelerimi nasıl yapacağım?

Aidatlarınızı, nakit, kredi kartı veya banka havalesi ile yapabilirisiniz dilerseniz anlaşmalı bankalarımıza otomatik ödeme talimatı verebilir veya kurumumuza kredi kartı tahsilat talimatı verebilirsiniz. Değişik ödeme türleri için ayrı ücretlendirme yapılmaz.

Aldığım hizmet faturalandırılacak mı?

Elbette, Dante Müzik Kursu tüm mal ve hizmetlerini Türk Ticaret Kanunu ve Vergi Mevzuatı cercevesinde %100 kanuni olarak sizlere sunmaktadır. Aldığınız her mal ve hizmet Dante Müzik Kursu tarafından faturalandırılacaktır. (Dante Müzik Kursu Kasa fişi vermemektedir, sadece isme yazılı fatura verilecektir. Sadece kantin harcamalarında kasa fişi verilir.) Faturalarımız 18 yaş altındaki öğrenciler için veli adına, yetişkinlerin kendi adına kesilir. Vergi Usül Kanunu uyarınca, fatura adres, ve TC Kimlik Numarası beyan etmek mecburidir.

Eğitimler Ne Kadar Sürüyor?

Her branşın kendine ait bir müfredatı vardır ve eğitim süreleri değişmektedir. Sertifika programlarında toplam süreler devam mecburiyetine tabi iken, özel derslerde istediğiniz zaman ayrılma özgürlüğünüz vardır.

Sertifika programları dışında kayıt olacağınız hemen hemen her eğitim için başlangıç düzeyinde hakimiyet süresi 6-8 aydır. Elbette bu süre sonunda enstrümana hakim olacağınız garanti edilemez; bu, ancak sizin çabanızla doğru orantılı olarak mümkündür. Tüm enstrümanlar için tam hakimiyet süresi ise ortalama 3 yıldır.

Kapasiteniz Ne Kadar?

Dante Müzik Kursu 7 Adet Meb Yönetmeliklerine uygun Derslik, 3 Adet Stüdyo, 3 Adet Etüd Dersliği (Özel Ders Odası Olarak da Adlandırılır)’ nden oluşur. Bu birimler dikkate alınacak olursa teorik kapasitemiz haftalık 1020 saattir. Ancak elbette pratikte bu birimlerin tamamını tam kapasite ile kullanmak mümkün değildir. Zira, Örneğin bir sınıf için günlük 12 saat ders öngörülebilir, bu da sabah 8:00 ile akşan 20:00 arasında olabilir, ancak hiçbir müzik eğitim kurumunda hele ki hafta için sabah 08:00 itibariyle ders yapılmamaktadır, kaldi ki kurumumuz zaten 10:00′ da açılmaktadır. Geçmiş yıllara ait istatistikler dikkate alındığında bir dersliğin günlük oratalama kullanımı 8 saat olarak ölçülmüştür. Yani kurumumuzda bir sınıf için haftalık 48 saatlik pratik çalışma süresi mevcuttur. Tüm kurumun pratik çalışma kapasitesi ise 624 olarak kabul edilir.

Kurumumuzda neredeyse tüm dersler birebir verildiği için bu süreler direkt öğrenci kontenjanı olarak düşünülebilir. Yani Kurumumuzda toplam kapasite 624 Kişidir. Ancak elbette bu kapasite tam olarak kullanılmamakta, optimum kapasite olan 400 üst sınırı esas alınmaktadır. Zira optium kapasitenin aşılması halinde, gerek idari gerekse akademik yönetim hataları ortaya çıkabilmekte, eğitim programlarında aksaklıklar yaşanabilmektedir. Elbette daha çok grup dersi veren kurumlar aynı fiziksel özelliklere sahip olasalar dahi bizim kontenjanımızın 4 katına kadar fazla öğrenci alabilmektedir. Kurumumuz eğitim standartlarının yüksek tutulabilmesi maksadıyla grup derslerini en aza indirmiş durumdadır.

NOT: KAPASİTE KULLANIM ORANLARI SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. RAKAMLAR NEREDEYSE HER ZAMAN BAHSEDİLEN MİNİMUM SAYILARIN ALTINDADIR.

Size neden Güvenmeliyim?

Dante Müzik Kursu 2009 yılından bu yana Ankara’da müzik eğitimi hizmeti vermektedir. Bugüne kadar hizmet verdiğimiz sayısız müşterimizin hiçbiriyle itilaflı duruma düşmemiş olmakla birlikte, hizmetlerimizde taahhüt garantisi sistemi uygulamaktayız. Taahhüt sistemi çerçevesinde size yazılı olarak vaad edilen hizmetlerin herhangi bir aşamasında vaad ettiğimiz hizmeti vermez isek, ve/veya herhangi bir koşul veya durum vaad edilenden farklı çıakrsa ve/veya hizmet kalitemizde değişiklik olursa. Hizmetinizi derhal durdurabilir. vaad edilen durumun dışına çıkıldığı andan itibaren ödediğiniz tüm ücreti %50 fazlasıyla geri alabilirsiniz. (Bu sistem hakkında detaylı bilgi almak için müdürlüğümüze başvurunuz) Dante Müzik Kursu tavsiye edilerek genişleyen bir kurumdur. Ve sizlerin memnuniyeti bizlere yeni müşteriler olarak geri dönecektir. Dolayısıyla bize memnun olacağınız konusunda güvenebilirisiniz.

Diğer Kurumlardan Farklı Olduğunuzu mu iddia ediyorsunuz?

Böyle bir iddiada bulunmak öncelikle etik değildir, bunun yanında kanunlara da aykırıdır. Bunun takdiri, senelerdir bizimle birlikte bu yolda yürüyen sevgili öğrencilerimize aittir. Biz asla kendimizi başkalarından yukarda görmedik, görmeyeceğiz. Eğer diğerlerinden öğrenecek bir şeyimiz varsa, bunu gururla söylemekten de çekinmeyiz. Kaldı ki; MEB yönetmelikleri gereğince, eğitim ve öğretimde birlik olması gerekliliğinden haraketle, müfredat ve asgari fiziksel koşullar zaten benzerdir. Bunun ötesindeki, işletmecilik anlayışları elbette farklılık gösterecektir.

SİZİN SORUNUZ YUKARIDAKİ SORULARDAN HERHANGİBİRİ DEĞİL İSE. SORU SORMAK İÇİN, CANLI DESTEK HATTINI KULLANABİLİR, E-POSTA GÖNDEREBİLİR VEYA TELEFON EDEBİLİRSİNİZ.

TEŞEKKÜR EDERİZ

Bu Sayfa İçin Anahtar Kelimeler: müzik, kursu, ankara, eğitim, eğitimi, kursları, dersleri, eğitimleri, gitar, keman, piyano, yan flüt, müzik teknolojileri kursu, cubase eğitimi, elektro, bass, bas, akustik, bateri, perküsyon, davul, şan, solfej, müzik okullarına hazırlık, yetenek sınavları, armoni kursu, müzik bilimleri dersi, akorden dersi, birebir müzik eğitimi, özel ders, klasik gitar dersi, pop gitar dersi, klasvye dersi, ankarada özel müzik kursu, guitar kursu, birebir ders, Kızılayda kurs yeri, jazz, pop, blues, müzik dersanesi, ankara müzik kursları, davul dersi

Share Button