Kayahan Hayatını Kaybetti

kayahanUsta müzisyen, Türk müzik tarihine derin bir iz bırakmış sayısız hitin sahibi, pek çoğumuzun gençlik ateşine bir odun daha atan şarkıların sahibi, güzel insan Kayahan ne yazık ki kansere yenik düştü. Hayatını kaybetti demek öyle zor ki. Ölümü kabullenmek o kadar zor ki. Ne zaman gelse erken, ne zaman alsa genç. Ama Kayahan henüz 64 yaşında ayrıldı aramızdan. Ne yazık ki kanser ismini taşıyan o zalim hastalık, dur durak dinlemeden alıyor dostlarımızı aramızdan.

Onu hep bu gülümsemesiyle hatırlamak isteriz. Hüznün olduğu kadar neşenin de prensiydi Kayahan. Nilüfer le birlikte seslendirdiği “gözlerinin hapsindeyim” eseriyle Eurovision a katılmıştır. Ayrıca Kayahan’ ın çocuklar için yaptığı özel şarkılar da vardır. Örneğin Bir “arslan miyav dedi, minik fare kükredi” şeklinde ilerleyen şarkısı, büyüklerin bile dillerine pelesenk olmuş bir eserdi.

Kayahan ilki 1990’da olmak üzere 3 kez yumuşak doku kanseri teşhisiyle tedavi altına alındı. Hepsinden de zaferle çıkan büyük usta, ne yazık ki sonuncusuna yenik düştü. Yaklaşık 25 yıldır sürdürdüğü mücadeleyi kaybedeb Kayahan’ a Tanrı’dan rahmet, sevenlerine ise başsağlığı diliyoruz.

Share Button