Yerleşkemiz

Yerleşkemiz, güney Kızılay’ da, şehrin karmaşa ve kalabalığından uzak, Kızılırmak Caddesi caddesi üzerindedir.

Binamızın önünden herhangi bir toplu taşım aracı geçmemektedir. Ancak binamız Meşrutiyet Caddesi’ ne 600mt, Akay Caddesi’ ne 25mt, Atatürk Bulvarı’ na 250mt, TBMM’ ye 350mt, Kocatepe Camii’ ne 100mt, Tunalı Hilmi Caddesi’ ne 700mt, Tunus Caddesi’ ne 200mt, Kızılay Metro İstasyonu’ na 900mt uzaklıktadır. Kurumumuzun en uzak olduğu ulaşım birimi olan Kızılay Metro istasyonu normal yürüyüş hızı ile en fazla 15dk sürmektedir. Ancak kurumumuzda hızlı erişim için doğru rotayı kullanmanız gerekir bunun için aşağıdaki rota haritalarını inceleyiniz.

Neden Bu Adresteyiz

Herşeyden önce binamız Milli Eğitim Bakanlığı standartlarına en uygun binalardan birisidir. Keza Kızılay’ da Müzik Kursu olarak faaliyet gösterebilecek bu standartlara uygun bina neredeyse yoktur. Zira Müzik Kursları her ne kadar ses izolasyonu yaptırıyor olsalar da, örneğin Bir Özel Dersane ile aynı binada olmaları neredeyse imkansızdır.

Kurumumuz, Ankara’ nın en güvenli noktalarından birisinde yer almaktadır. Komşularımız, TC. Yüksek Seçim Kurulu, Türk Eğitim Derneği Genel Merkezi, Emniyet Sosyal Tesisleri gibi kamusal binalardır. Ve bu binalarda Devamlı Polis ve Özel Güvenlik görev yapmaktadır. Ayrıca semtimiz Merkez Kızılay’ a göre daha az kalabalık olduğundan burada kargaşaya karışan olumsuzluklar yaşanma ihtimali çok daha düşüktür, başka bir değişle, olumsuz kimseler derhal fark edilebilirler.

Otomobil ile erişime daha uygun bir bina, Kızılay da bulunmamaktadır. Binamızın özel otoparkı bulunmamaktadır ancak Kocatepe çok katlı otoparkı 100 Mt uzaklıktadır. Ayrıca yine 100mt çevremizde 2 adet özel otopark bulunmaktadır ve bulunduğumuz sokakta yola park edilebilmektedir.

Sadece yukarıda saydığımız nedenler bile, neden bu çevrede konuşlandığımızı açıklayabilmektedir.

Kurumumuzda her mesai günü bir personel nöbetçi güvenlik amiri olarak görev almaktadır. Bu personeller sadece güvenlikten değil, genel işleyişten de sorumlu olmakta ve öğrenciyle birebir temas halinde olmaktadır.
Kurumumuz yerleşkesi toplam 32 kamera ile izlenmekte, tüm kameralar sesli ve yüksek çözünürlüklü olarak kaydedilmektedir.

Bulunduğumuz mevki, Ankara’ nın en eski ve nezih merkezlerinden olup, Türk Eğitim Derneği, Ankara Eczacılar Odası, Avrupa Göz Hastanesi, Akay Hastanesi, Dedeman Hotel, Jolly Joker Ankara, Yüksek Seçim Kurulu, Türk Eğitim Vakfı, Saklıkent Gösteri Merkezi, Beğendik, Kocatepe Kültür Merkezi, Kocatepe Camii gibi önemli kurum ve kuruluşlara ev sahipliği yapmaktadır.

Fiziksel Yapımız

Kurumumuz, binamızın 1. katında bulunmakta olup, donatı bakımından yeterli düzeydedir ve en üstün kaliyete erişmek için devamlı geliştirilmektedir.

Toplam 9 bölümü bulunan yerleşkemizde (tüm birimler), bekleme salonumuz kontejanımıza yetecek büyüklüktedir. Binamız Bayındırlık ve İskan Bakanlığının zorunlu deprem incelemesinden yeterin üzerinde dayanıklı raporu almış, özel şirketler tarafından ise pek çok yeni binadan daha sağlam bulunmuştur.

Binamızda acil durum çıkışı bulunmaktadır, bunun yanında kurumumuzda Yangın ve Gaz alarm sistemleri kurulu durumdadır. Acil durum kaçış hattımız son yönetmeliğe uygun biçimde Z tipi yangın merdiveni yapılarak güncellenmiş, kaçış güzergahı genişliği 60cm dem 110 cm’ ye çıkarılmıştır. Ayrıca dairelerimizden yangın merdivenimize çıkan toplam 5 ayrı çıkış bulunmaktadır. Yangın ve doğal afet durumlarında uygulanacak doğal afet programları uzman ekiplerce hazırlanmış ve yönergeler görülebilir noktalara asılmıştır.

Kendiliğinden gelişen bir tedbirdir ki, binamızda ve yakınımızda tehlikeli hatta az tehlikeli işlerle uğraşan iş yerleri bulunmamaktadır.

Güvenlik

Kurumumuzda yangın ve gaz dedektör sistemi kuruludur. Yeni İskan yönetmeliği kapsamında binamızın tüm eksikleri harfiyen giderilmiş, gerek Yangın, deprem vb. doğal afetlere karşı; gerekse diğer her türlü olumsuz duruma karşı acil durum planları programlanmıştır.

Ayrıca yeni iş kanunu gereği düzenlenen güvenlik şemaları da, hizmet işletmelerinde hizmet alanların güvenliği açısından büyük öneme haizdir.

Herhangi bir olumsuzluk halinde erken uyarı sistemimiz devreye girebilmekte ve olay vukuu bulmadan kaçış sağlanabilmektedir.
(Yangın ve doğal afet uyarı sistemimiz 6 ayda bir tatbikat yapılmak suretiyle test edilmektedir.)

Kurumumuzda toplam 10 adet yangın söndürücü ve her birimde duman dedektörü bulunmaktadır. Yangın söndürücü ve erken uyarı sistemlerimizin bakımları hassasiyetle yapılmaktadır.

Kurumumuzda son yönetmeliklere uygun, z tipi, 110Cm genişlik, 30cm basamak genişliği ve 14cm basamak yüksekliği olan, koruyucu korkuluklu, acil durum kaçış merdiveni kurulmuştur. Avrupa Birliği ve Amerikan standartlarında üretilen kaçış merdivenimiz son yönetmeliklerle ülkemizde de zorunlu hale gelmiştir.

Konfor

Kurumumuzun tüm odalarında klima ve iklimlendirme cihazları mevcuttur. Ayrıca metrekareye 2000 lümenden az olmayan gündüz ve gece ışıklandırmaları da mevcuttur. 10Kw gücünde jeneratörümüz elektrik kesintilerinde acil ihtiyacımızı karşılamakta, her ihtimale karşı toplam 21 adet acil durum ışığı kesintilerde destek olarak yanabilmektedir. Her birimde havalandırma durumuna dikkat edilmekte, tahliye ekipmanlarının yetersiz kalması durumunda uyarı sistemi devreye girmekte ve mekan havalandırılabilmektedir.

Nasıl Ulaşılır?

Metro İle Ulaşım

Metro Kızılay İstasyonunda inilip, bakanlıklar yönüne yürünebilir, Olgunlar veya Akay Caddesi yönünde sola dönülüp yokuş çıkılırken 3. sokak Kızılırmak sokaktır. (Olgunlar Caddesi için sağda, Akay Caddesi için Solda). Bu sokak üzerinde en fazla 20mt sonra tabelamızı göreceksiniz.

Otobüs İle Ulaşım

Meşrutiyet Caddesi Üzerindeki otobüs duraklarında indikten sonra, Selanik, Hatay ve Bayındır sokakların tamamı yukarı istikamette Kızılırmak sokağa çıkmaktadır. (Konur ve Karanfil sokaklar Olgunlar caddesine çıkar, buradan sola dönüp yokuşun sonuna kadar yürüdüğünüzde Kızılırmak Sokağa erişirsiniz) Kızılırmak Sokakta trafiğin aktığı istikamette (bu sokakta trafik tek yönlüdür) bir miktar yürüdükten sonra tabelamızı göreceksiniz. (Sağınızda Sırasıyla Göreceğiniz Referans Binalar, Kızılırmak Sineması, Üçler Dersanesi, Cafe Otantik, Yüksek Seçim Kurulu. Solunuzda Sırasıyla Göreceğiniz Referans Binalar; Kocatepe Katlı Otoparkı, Cafe Kıraç, Jolly Joker Ankara, Türk Eğitim Derneği Genel Merkezi.

Akay Caddesi Üzerinden, geçmekte olan Aydınlıkevler Atakule otobüslerinin durağı binamıza 50mt uzaklıktadır.

Bakanlıklar otobüs duraklarında inenler Metro da inenler ile aynı güzergahı takip edebilirler.

Çankaya istikametinden otobüs ile gelenler meclis durağında inebilir, Akay caddesinden 150mt kadar yürüdükten sonra Akay Hastanesi levhasını gördüklerinde,(Dedeman Otel) aksi yönde (Sol) 20mt yürüdükten sonra tabelamızı görebilirler.

Dolmuşla gelmek isteyenler, Dilerlerse güvenpark’ dan, metro’ dan gelenlerle aynı yolu izleyebilir, dilerlerse meclis durağında inip, Akay Caddesi istikametinde 300mt yürüdükten sonra Akay Hastanesi kesişiminden aksi yöne 20mt. yürüyebilirler.

Mecliste Duran Dolmuşlar: Odtü, 100. Yıl, Dikmen, Öveçler, Oran

Meşrutiyet Caddesinde Duran Otobüsler: Çayyolu, Ümiköy, Yenimahalle, Etimesgut, Sincan, Etlik, Keçiören, Aydınlıkevler, Çankaya(tüm yönler), Beysukent, Eryaman, Sincan.

Üniversitelerin Servisleri ise binamıza 150mt uzaklıkta, Tunus Caddesinde durmaktadır. (Bilkent, Hacettepe, Başkent, Odtü, Atılım, Çankaya)

Otomobil İle Ulaşım

Binamıza otomobil ile ulaşım oldukça kolaydır. Kızılırmak Sokağa 4 farklı istikametten geliş kısaca şöyledir.

  • Eskişehir Yolundan, Akay Alt Geçidine girilir, Kocatepe, Esat levhası takip edilir, alt geçitinin hemen bitiminden sola dönülür, bu sokağın bitiminde mecburi istikamet sol’ dur. Mithatpaşa caddesi, Kocatepe Camii Kavşağındaki yol ayrımından sol tercih edilir, ilk zorunlu yön (sol) Kızılırmak sokaktır, bu sokakta 20mt ilerledikten sonra sağ tarafta tabelamızı göreceksiniz. Sokağa döndükten sonra binamızın tabelasını görmek için yavaş ilerleyiniz, zira otopark girişimizi kaçırmanız halinde tek yön olan sokağımızdan geri dönüşünüz sorun olabilecektir.
  • Sıhhıye yönünden Çankaya istikametine gitmekteyken, bakanlıklardan Akay alt geçidine girilir, buradan sonra izlenecek güzergah, Eskişehir yolu tarifi ile aynıdır.
  • Çankaya’ dan Atatürk Bulvarı üzerinden Kızılay İstikametine gidilirken, Akay alt geçidi kavşağından sağa girilir, Akay Caddesi Bölünmüş bir yoldur ve yukarı istikamette Akay Hastanesi (Dedeman Otel) kavşağından sağa dönüş mecburi yöndür. Buradan sağa dönüldükten sonra ilk soldan dönülür, yokuş tamamlandığında mecburi yön sol’ dur. Burası Esat Caddesi dir. Esat Caddesinden Direkt Kocatepe Camii yönüne yol ayrımlarından (Akay Trafik Işıkları) dönmeden gidilir. Kocatepe-Beğendik Işıklarından Sola dönülür, bundan sonraki ilk sokaktan yine sola dönüp 20mt devam ettiğinizde tabelamızı sağda göreceksiniz.
  • Çankaya’ dan Kuğulupark kavşağından Tunalı Hilmi Caddesine dönüp, Esat Caddesinden Yine Beğendik kavşağına ulaşarak erişmeniz de mümkündür.
  • Cebeci, Kurtuluş, Mamak yönlerinden gelenler ise, Eski TED yerleşkesinin bulunduğu, (Şimdiki Çankaya Belediyesi) Kurtuluş Kavşağındaki ışıklardan Sola dönüp Libya Caddesi’ ne girebilir, Kocatepe Ayrımından Sağa döndükten sonra tercihli ayrımdan sol yolu seçip, ilk soldan döndükten 20mt sonra tabelamızı görebilirler.

Mobil cihazlar ve navigasyon kullananlar, arama ekranına Dante Müzik Kursu yazarak kurumumuzun lokasyonunu tespit edebilirler. Kurumumuz Google ve Basarsoft altyapısına kayıtlıdır.

Park Yeri

Binamızın 100mt. uzağımızdaki Kocatepe katlı otoparkını veya dilerseniz çevremizdeki diğer açık otoparkları kullanabilirsiniz. Ayrıca Kızılırmak caddesinin bulunduğumuz mevkiinde park yasağı yoktur ve sokaklardaki boşluklara park edilebilir. Bulunduğumuz çevre otomobil park etmek için oldukça elverişli bir konumdadır. Kızılay Merkezde yolcu indirecek kadar bile duramazken, kurumumuz çevvesinde pek çok otopark mevcuttur.

Yukarıdaki açıklamada yer almayan konular hakkında bilgi almak istediğiniz herhangi bir konuda bizi arayabilir, veya eposta gönderebilirsiniz.

Share Button