Güvenlik

Dante Müzik Kursu öğrencileri, kurumumuz dahilinde %100 sorumluluğumuz altındadır. Kurumumuz ortamında alınan tedbirlerin yanı sıra, bina güvenliği bakımından da oldukça sıkı tedbirler alınmıştır. Güvenlik bizim için fiziksel ortamın ilk önlem alınması gereken ögesidir.

Dersliklerimizin bulunduğu bina Milli Eğitim Bakanlığının öngördüğü tüm kriterlere uygun bulunmaktadır. Dolayısıyla Bina güvenliği bakımından endişeyi gerektirecek hiçbir neden yoktur.

Dante Müzik Kursu güvenlik kameralarıKurumumuz bina girişinde 2 adet Apartman içinde 2 Adet, Dersane girişinde 2 adet infrared, dersane içerisinde de toplam 26 adet standart olmak üzere toplam 32 kamerayla tek merkezli güvenlik sisteminden izlenmektedir. Yapılan sesli ve görüntülü kayıtlar 12 ay boyunca güvenlik merkezinde kayıtlı tutulmakta ardından arşivlenmektedir. Olası olumsuzluklara karşı eğitimli bulunan dersane personelimizin yanında, anlaşmalı olduğumuz güvenlik şirketinden profesyonel güvenlik görevlilerinin dersanemize ulaşma süresi ortalama 3 dakikadır.

yangın merdiveni dersaneDersanemizin bulunduğu binada 1 iç merdiven, yangın merdiveni ve acil durum çıkışları bulunmaktadır. Binamız Bayındırlık ve İskan Bakanlığının deprem yönetmeliğine uygun bulduğu ve denetim şirketleri tarafından en sağlam binalar içerisinde olduğu beyan edilen binalardandır.

Dersanemizde duman dedektörlü otomatik yangın alarmı ve doluluğu devamlı takip edilen yangın tüpleri ve yangın seti devamlı hazır tutlmaktadır.

Tam teşekküllü ecza dolabımız da acil durumlar için daim suretle taze ilaç ve ilk yardım malzemeleriyle dolu tutulmaktadır.

Binamızın Akay Hastanesine 2 Bina mesafeli olulşu nedeniyle Sağlık sorunları konusunda tedbirlerimiz en üst düzeyde rahatlıkla tutulabilmektedir.

Olası Acil drumlarda sağlık ekibinin kurumumuza intikali 1 dakikadan az sürecektir.

Dersanemiz Binamızın -1, zemin ve 1 katlarında toplam 570 metrekarelik alana konuşlanmıştır. Tüm bölümlerimizde yüksek korkuluklarla çevrilmiş balkonlarımız mevcuttur.

Toplam 13 derslik 3 Studio, 2 İdari kısım, 1 Öğretmenler odası, 2 Arşiv odası, 2 Depo, 4 tuvalet 3 bekleme alanı ve bahçe dersanemizin diğer alanlarıdır.

Binamızın bulunduğu muhit güvenlik yönünden oldukça güçlü bir merkezdedir. Komşu Binalarımızdan olan Yüksek Seçim Kurulu binası 24 saat Polis denetimindedir. Yine Komşularımızda Türk Eğitim Derneği Sosyal Tesisleri 24 saat güvenlik şirketleri tarafından korunmaktadır. Çok Yakınımızda bulunan Dedeman Otel ve Akay Hastanesi de güvenliğin üst düzeyde tutulmasının etkenlerindendir.

Dersanemize şüpheli şahısların giriş çıkışı mümkün değildir. Zira giriş kapımız görevlilelerimiz tarafından açılmakta ve yapılan girişler çıkış anına kadar gözlem altında tutulmaktadır.

Dersanemize sabıkalılar ve durumundan şüphe edilen kişiler kayıt edilmemektedir. Kayıt edilecek kişilerin kayıtları istihbarat çalışması neticesinde onaylanmakta ve güvenilir olmayan kişiler dersanemizden uzaklaştırılmaktadır.

Yine kayıtlı öğrencilerimizden kayıtlı oldukları süre içerisinde güvenliği tehdit edici ve/veya huzuru bozucu davanışta bulunanlar hiçbir uyarıda bulunmaksızın dersaneden uzaklaştırılmaktadır.

Dersanemizde yaş sınırlaması olmaksızın “SİGARA İÇMEK YASAKTIR”. Bu konu hiçbir şekilde tartışma konusu yapılmamaktadır, yapılamaz.

BİZİMLE GÜVENDESİNİZ…

Kurumumuz tarafından teminat altına alınmıştır.

Tüm Müşterilerimizin Can ve mal güvenliğini en üst düzeyde gözetmekle beraber olası aksiliklere karşı, Kurumumuz kapısından girdiğiniz andan itibaren Aksigorta’ nın ferdi kaza ve mali mesuliyet sigortasından da faydalanmaktasınız.

Bu kapsamda kurumumuzda gecireceğiniz kazalar, rahatsızlıklar sonrasında tedavi ve ulaştırma masrafları 30.000 TL’ ye kadar, eşyalarınızın kaybolması halinde uğrayacağınız maddi kaybın karşılanması 2000TL’ye kadar bu sigorta kapsamındadır.

Bu Sayfa İçin Anahtar Kelimeler: eğitim kurumlarında güvenlik, yüksek güvenlikli kurs, yangın tedbirleri alınmış eğitim merkezi, sivil savunma tedbirleri alınmış kurs yeri, gitar kursu acil durum çıkışları, güvenlik tedbirleri, güvenilir bir kurs ortamı, yangın ve gaz alarmı, sağlıklı koşullarda, gitar kursu, keman dersi, piyano eğitimi, flüt kursları, bateri eğitimi, davul eğitimleri, birebir kurslar, özel dersler

Share Button