Ders Araç ve Gereçlerimiz

Ders araç ve gereçlerimiz, hem Milli Eğitim Bakanlığı’ nın öngördüğü minimum eğitim kurumu techizatını karşılamakta, hem de müzik eğitimi ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılamaktadır. Kurumumuzda eğitim ve öğretim faaliyetlerini kesintiye uğratmadan sürekliliği sağlayacak her türlü makine, teçhizat, müzikal ekipman ve ders araç gereci mevcuttur.

Örnek Olarak A1 Yarı teorik dersliğinin Resmi Demirbaş listesi aşağıdaki gibidir.

12 Adet Kolçaklı Koltuk, 1 Adet Öğretmen Masası, 1 Adet Bilgisayar, 1 Adet Kütüphane, 1 Adet Tv Masası, 1 Adet Tv, 1 Adet Dvd Oynatıcı, 8 Adet Klasik Gitar, 2 Adet Akustik Gitar, 2 Adet Keman, 1 Adet Piyano, 2 Adet Yazı Tahtası, 1 Adet Duyuru Panosu, 6 Adet Çeşitli Tablo, 1 Adet İklimlendirme ve Havalandırma Cihazı, 10 Adet Gitar Ayaklığı, 10 Adet Nota Sehpası, 1 Adet Metronom, 1 Adet Tuner, 1 Adet Diapozom, 4 Adet Enstrüman Amfisi, 10 Adet Çeşitli Boylarda Enstrüman Kablosu, Elbise Askısı (Duvara Sabit), Atatürk Portresi, İstiklal Marşı, Gençliğe Hitabe, Türk Bayrağı, Program.

Uygulama Dersliklerimizde ise Amfilerimiz ve enstrümanlarımız bulunur ve bu sınıflarda sadece uygulama dersleri ve özel dersler yapılmaktadır.

Kurumumuz dersliklerinde Toplam, 12 Adet Elektro Gitar, 3 Adet Bass Gitar, 15 Adet Klasik Gitar, 4 Adet Akustik Gitar, 14 Adet Keman, 1 Adet Kontrbass, 1 adet çello, 6 Adet Piyano, Saxofon, Trombon, Trompet, Klarnet, Yan Flüt, 12 Adet Enstrüman Amfisi, Tascam Digital Track Recorder, Presonus ses kartı, presonus midi controller, 6 adet Efect Deck, 1 Adet Equalizer Deck, 1 Adet feedback destroyer, Tascam Studio monitör, Yamaha Studio Monitor, 2 adet multi enstrüman prosesörü, osiloskop, tape recorder, 1 adet mac, 6 Adet Pc, stüdyo yazılımları, Çeşitli Ritim ve Perküsyon enstrümanları, Çok sayıda kablo ve konnektör ve diğer araç gereçler derslerde kullanılmak üzere hazır tutulmaktadır. Bunun yanında Kurumumuzda Yine Derslerde Kullanılmak Üzere 4 Televizyon (Dvd Oynatıcı ve Ses Sistemleri ile birlikte), 1 Sabit, 1 mobil projeksiyon sistemi.

Gitarlarımız, Fender, Yamaha, Dean, Ibanez, Amfilerimiz, Marshall, Fender, Vox, Ampeq, Laney, Bugera, Crate, Nefesli Enstrümanlarımız Yamaha, Yaylılarımız Stagg ve Rahnmeier markalıdır. Perküsyon ve Baterilerimiz ise LP, Yamaha, Ddrum ve Roland Markalı, zillerimiz Zildjian’ dır. Stüdyo ve seslendirme ekipmanlarımız, Tascam, Behringer, Yamaha, Lexicon, Soundcraft, Electrovoice, Peavey, Jbl, American Audio, Nova, Carvin, Presonus, Akg, Shure, Beyer Dynamic, Neumann ve Sony markalıdır.

(Rakamlar ve Markalar zaman içerisinde kullanım ve zayiyata bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Asgari yukarıdaki Koşullar sağlanmaktadır)

Tüm Derslik ve Stüdyolarımızda Isıtma ve Soğutma Ekipmanları (Klima) Standarttır. Ayrıca stüdyolarımıza taze hava akımı sağlayan dış iklimlendirme santralleri mevcuttur.

Share Button