Resim Kursu

resim dersi

Resim Kursu gruplarımızda, çizgilere ve renklere hayat veriyoruz. Her yaş grubundan, hangi seviyede olursa olsun her birey derslerimize katılabilmektedir. Elbette derslerimiz yetişkin ve çocuk olmak üzere farklı gruplarda işlenmektedir.

“Ben çizgi bile çizemiyorum” demeyin, pekala çizersiniz. Resim her ne kadar yetenek olsa da, teknik içeriğide oldukça fazladır. belirli teknikleri öğrenerek, en azından nerede yanlış yaptığınızın farkına varabilir ve kim bilir, belki de hiç beklemediğiniz çizimler ortaya koyabilirsiniz.

Resim, veya çizgi, insanoğlunun en eski uğraşıdır. Hatta konuşmaktan dahi eski olduğu söylenir. İnsanoğlu kelimeleri keşfetmeden önce onları sembolleştirmiştir. Tarihimize de bu sayede ışık tutabiliyoruz. Örneğin, harfler önce sembollerdi, daha sonra konuşma ile birlikte seslerin sembolleri haline geldi ve yazı bu sürecin eseri olarak ortaya çıktı.

resim kursuEli kalem tutabilecek bebeğe, kalem ve kağıt verdiğinizde, iç dünyasını çizmeye çalışır. Esasında ihtiyacımız illa kalem kağıtta değildir. Deniz kenarında kumlara çizimler yaparız, otobüsün buharlaşan camına çizeriz, çizeriz de çizeriz. Bu bizim doğamızda var. Pekiyi neden birileri mucizeler yaratır da biz hep çöp adam çizeriz? İşte burada resim kursu devreye giriyor. çok az rastlanan özel yetenekten birisi değilseniz, çizgiler kabusunuz olabilir. Ama durun hemen kaçmayın, size kolay yolu resim kursu gösterebilir.

Yaygın düşünce, resim yapmanın veya enstrüman çalmanın sadece doğal yetenek eseri olduğudur. Oysa her yeti gibi sanatsal yetiler de geliştirilebilir. Teknik yetiler arttıkça, içsel yetenek daha verimli kullanılacak hatta yetenekte gelişme dahi ortaya çıkacaktır.

bob ross

Senelerce çoğumuz, bonus kafalı sevimli ressam Bob Ross u hayranlıkla izledik. Emin olun, o yayınlar sayesinde pek çok ressam kazandı dünya. Ve videonun ölümsüzlüğü sayesinde pek çok kimseyi kazanmaya devam edecek. Az da olsa o videoları izleyenler muhakkak kazanımlar elde ettiler. Zaten maksatta buydu. Bob Ross ne kadar iyi resim yaptığını göstermek için değil, sizin de yapabileceğinizi göstermek için oradaydı.

Belki saçma gelecek ama, soruyoruz: Bilgisayar yazıcıları ne çeşit yeteneğe sahip olabilir? Biz cevap verelim, yetenek yaratıcılıktır. Yazıcı, tasvir yapıp özgür iradesiyle kafasında canlandıramaz, yazıcı, sadece sizin ona verdiğiniz talimatı gerçekleştirir. Yaratıcılık, batıdaki ismiyle “imagine creativity” insana has özelliktir, ve aslında bizim yetenek dediğimiz de tam olarak budur.

Resim Kursu

Resim kursu veya dış faktörler size yetenek aşılayamaz. Ancak size teknik olarak çizmeyi öğretebilir ve belkide içinizde uyuyor olan yaratıcılığı ortaya çıkarabiliriz. Biz size ağacı kafanızda canlandırma yetisi kazandıramayız, ama ağacın nasıl çizileceğini anlattığımızda, belki de siz, onun dalındaki küçük kuşu tasavvur edebilirsiniz. Ve belki de o tepenin ardında küçük bir ağaç olabilir…

En düşük yaratıcı yeteneğe sahip kimse bile, bilgisayar yazıcısından çok daha özel işler ortaya çıkarabilir, zira hayal gücü birazcık teknikle karşılaştığında ortaya mucizeler çıkacaktır.

endustriyel-resimAyrıca kimi bilimsel araştırmalar, yaratıcılığın, yaratıcılıkla beslendiğini; yani kendinizi yaratıcı olmaya zorladıkça daha etkin hayal gücüne eriştiğinizi ortaya koymaktadır. Resim, heykel vb. görsel sanatların büyük ustalarının birer kaşif oluşu çok da şaşırtıcı değil o halde. Örneğin, Leonardo Da Vinci’ nin Tıp, fizik ve matematik ile ilgili keşifleri hala gizemini koruyan esararengiz kodlar içermektedir. Ve özellikle Rönesasns’ın büyük kaşifleri iyi birer ressamdır.

Sosyal medya ortamlarına ait bir internet sitesinde, “efendim siz sanatçılar da kendinizi abartmak için, sanatı hep teknoloji ile eşleştiriyorsunuz” buyurmuştur hazret. Cevaben denilebilir ki, eğer sanatçılar olmasaydı, otomobil belki de balkabağına benzeyecekti hala. Endüstriyel tasarım sanatın çocuklarındandır. Düşünen ve üreten insanlar, sanatçı ruhlu kimselerdir. Ve biz elbette önemsiyor ve herkese aşılamak istiyoruz.

Derslerimizde her dönem ve her teknik üzerine çalışmalar yapılacaktır. Gruplarda verilen derslerimizde eğitimcilerimiz herkesle birebir ilgilenmektedir. Resim yapma eylemi, aynı ortamdaki diğer kişileri rahatsız etmeyeceği için, daha çok gruplarda verilmektedir. Bu sayede hem sosyal fayda hem zaman faydası yaratılmaktadır. Elbette gruplarda verilen derslerin maliyetleri de düşük olmaktadır.

Derslerde evrensel resim kursu metodları işlenmektedir. Eğitimcilerimiz akademik yeterliliğe sahip, alanlarında uzman sanatçılardır.

Derslerimize kaydolmak için herhangi ön koşul olmayıp, dilediğiniz zaman başvurabilir ve ilk ders gününde derslere başlayabilirsiniz.

Resim derslerimiz haftada 1 gün, günde 2 saat işlenmektedir. Kurumumuzda haftanın ders yapılabilmekte olup, gruplar talebe göre açılmaktadır.

Yetenek Sınavlarına Hazırlık

Resim kursuKurumumuzda, Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık ve Mimarlık Bölümlerine hazırlık amaçlı eğitimleri düzenlenmektedir. Bu hazırlık eğitimlerimiz, öğrencileri çizim üzerine yetenek sınavı yapan tüm okullara hazırlamaktadır. Örneğin, Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci kabul eden okullar, Grafik, iç Mimari, Peyzaj mimarisi, moda tasarımı, resim, heykel, Endüstri Ürünleri tasarımı, Çevre Tasarımı gibi bölümlerin tamamı, benzer yetenek sınavları yapmaktadır. Kurumumuz bu sınavlara girecek öğrenciler için özel geliştirilmiş program kapsamında hafta içi her gün, yıl boyunca devam eden eğitim programı sunmaktadır.

Yetenek sınavlarına hazırlık konusu, hobi eğitimleri kapsamında sunduğumuz eğitimlerimizden farklıdır. Bu derslerimizde öğrenci çok daha yoğun ve çabuk ilerleyecek şekilde ders görmektedir. Her ne kadar Görsel Sanatlar eğitimleri kişinin yetenek seviyesine göre sürat kazanıyor olsa da, biz uyguladığımız özel teknikler sayesinde, öğrenciyi en hızlı biçimde en yüksek birikim seviyesine ulaştırmaya gayret gösteriyoruz.

Kültür ve sanatın yıllardır beşiği olan ilimiz Ankara’ da bizim gibi, güzel sanatlar eğitimi vermekte olan pek çok kurumumuz vardır. İddiamız asla birimizin diğerinden iyi veya kötü olduğu değildir. Ancak işletmecilik prensiplerimiz, kadromuz ve hizmet politikalarımız elbette herkesi birbirinden ayırt etmektedir. Biz 2001 yılından bu yana Ankara’ da hizmet vermekteyiz. Bu gün hala ayakta olmamızın sebebi sizlere gösterdiğimiz özendir. Biz özellikle sınavlara hazırlık eğitimi alan öğrencilere yoğunlaşmakta ve bu öğrencileri kazanması yönünde yapılabilecek rasyonel tüm eylemleri gerçekleştirmekteyiz.

Güzel sanatlar eğitimi dendiğinde akla gelen ilk kurum olmak yolunda bugüne kadar gösterdiğimiz çabayı artırarak göstermeye devam ediyoruz ve edeceğiz.


Bu Sayfa İçin Anahtar Kelimeler: resim dersi, resim kursu, resim eğitimi, resim dersleri, resim kursları, ankara resim kursu, resim kursu ankara, yetenek sınavlarına hazırlık, iç mimarlık, peyzaj mimarisi, güzel sanatlar, resim eğitimleri, çizim dersi, çizim kursu

 

Share Button