YAYLI ÇALGILAR ANA DALI

Yaylı çalgılar batıda “strings” olarak isimlendirilir. Esasında bazı kaynaklara göre strings ailesine gitar da girmektedir. Ancak bizde yaylı olarak tabir edilen çalgılar: Keman, Viyolin, Çello, Bass, Kontrbass, Kemençe, Kemane, Tambur gibi enstrümanlardır. Elbette kurumumuzda bu ailenin tüm üyelerinin eğitimleri verilmemektedir.

Yaylı Çalgılar ana dalı kapsamında aşağıdaki eğitimler yer almaktadır. Dersini almak istediğiniz öğretim programının ismine tıklayarak, program alt sayfasına ulaşabilirsiniz. Ders isimlerinin altında kısa açıklamaları yer almaktadır. Daha detaylı bilgi almak için derse ait sayfaya gitmeniz gerekmektedir. Derslerimiz hakkında oldukça detaylı bilgiye ilgili dersin alt sayfasında ulaşabilirsiniz. Daha doğru bir yönlendirme için, en detaylı bilgilendirmeyi yapmaya gayret gösteriyoruz.


 

Keman (Violin) Dersi

Klasik Batı Müziğinde En önemli Yeri kaplayan, Türk Müziğinde de ciddi yeri olan enstrümanın Klasik Batı Teknikleriyle öğretildiği programımızdır. Yaylı çalgılar programının en çok tercih edilen enstrümanıdır.

Keman derslerimize yaş sınırı olmaksızın herkesin katılabilmesi mümkündür. Dileyen herkesin kendini denemesi için geçici enstrüman tedariki gibi uygulamalarımız da hizmetlerimiz arasındadır.

Özellikle ülkemizde çok iyi tanınmayan keman eğitimi için pek çok kimsenin kafasında, “acaba çok mu zor?” sorusu vardır. Hatta kimilerince keman “imkansız” bir enstrümandır. Oysa durum hiç de öyle değildir. Gitar çalmak ne kadar imkansızsa Keman da o kadardır. Bir enstrümanı zor yapan çalmaya niyetlenen kişinin motivasyonudur.

Bizim iddiamız, eğer yeterince çalışılır ve eğitim alınırsa pekala keman çalabilmek mümkün olacaktır.

>>> Devamı İçin Tıklayınız...


 

Violonsel (Çello) Dersi

Çello İsmi ile de tanınan, Klasik Batı Müziğinin, Orta ve düşük frekanslı enstrümanlarındandır. Yaylı bir çalgı olan çello, ses ile büyüleyici bir özelliğe sahiptir. Kurumumuzda Çello eğitimleri birebir ders olarak verilmektedir.

Derslerimize fiziksel yeterliliği olan herkesin, yaş sınırı olmaksızın katılabilmesi mümkündür. Dilediğiniz zaman kaydolup, derslere hemen başlayabilirsiniz.

Çello dersi almak için herhangi bir ön koşul yoktur. Daha önce bir müzik geçmişinizin olması gerekmez. Derslerimiz kapsamında zaten zorunlu olarak temel müzik eğitimi verileceğinden sizin bir alt yapıya sahip olmanız gerekmez.

Çello eğitimi, diğer yaylı çalgılarla aynı temel üzerinde ilerler. Diğerlerinden daha zor veya kolay olduğu söylenemez.

>>> Devamı İçin Tıklayınız...

Share Button