Tuşlu Çalgılar Ana Dalı

Tuşlu çalgılar ana dalı programımızda aşağıdaki enstrümanların dersleri verilmektedir. Tuşlu çalgılar batı müziğinde ana enstrüman olarak tanımlanan piyanodan beslenerek oluşmuş bir enstrüman ailesidir. Ailede Akordeon, Org gibi enstrümanlar yer almaktadır.

Kurumumuzda verilen tuşlu çalgı eğitimleri aşağıda belirtilmiştir. Hakkında bilgi almak istediğiniz dersin başlığına veya makale sonundaki “devamı için tıklayınız” linkine tıklayarak dersin alt sayfasına ulaşabilir ve çok daha kapsamlı bilgi alabilirsiniz.


Piyano Dersi

Tuşlu çalgılar ana dalı’nın esas enstrümanıdır. Avrupa ekolüne göre en temel enstrüman kabul edilir. Avrupa ekolü konu alındığı dersleri içerir. Ders konuları Avrupa’nın ciddi okullarının akademik programlarını kapsamaktadır.

Esasen piyano dersi evrenseldir. Yani, metod hemen hemen her yerde aynıdır. Ancak, dersin sunumu ve metodun deşifresi eğitmenin yetenekleri ile doğru orantılı olacağından, seçeceğiniz kurum ve eğitmen önem arz edebilecektir.

Kurumumuzda görev alan öğretmenler alanlarında uzman, en az lisans derecesi ile mezun müzik insanlarıdır. Eğitimcilik vasıflarını da fazlasıyla taşımaktadırlar.

>>> Devamı İçin Tıklayınız…


 Klavye – Org Dersi

Elektronik klavyeler, midi işlemcileri ve orgların konu alındığı derslerimiz dir. Bu derslerimizde synthesizer eğitimi verilmez. Sadece temel org eğitimi verilmektedir. Synt eğitimleri müzik teknolojileri programlarımız kapsamında verilmektedir.

Org eğitimi, piyano eğitimi tabanlı, daha basit ve popüler eserlerin icra edildiği eğitim programıdır. Piyanoya göre daha kısadır. Ancak elbette piyano kadar kapsamlı ve akademik değildir.

Hızlı sonuç vermesi nedeniyle çok tercih edilir.

>>> Devamı İçin Tıklayınız…


 Akordeon Dersi

Post modern Avrupa’nın en çok tercih edilen enstrümanlarından olan, Ayrıca Kafkasya ve Balkan ülkelerinde de çok fazla kullanım alanı bulan Akordeon enstrümanının derslerinin verildiği derslerimiz dir. Derslerimiz klasik metodlarla işlenmekle birlikte etnik unsurları da nispeten kapsamaktadır.

Akordeon yapısı gereği belli fiziksel yeterliliklere sahip olmanızı ve omur, bel gibi eklemlerinizde ciddi sorunlarınızın olmamasını gerektirir. Zira enstrüman sırta önden asılır ve 10-45 kilo aralığında bir yükü omurganızda taşımanız gerekir. Bu nedenle boyun, omurga ve bel rahatsızlıkları olanlara önerilmemektedir. Ayrıca taşınabilmesi bakımından 12 yaştan önce önerilmemektedir.

>>> Devamı İçin Tıklayınız...


Çocuklar İçin Piyano Dersi

Çocuklar için piyano dersi programını, Piyano dersi linkinden ayrı incelememizin son derece geçerli önemli sebepleri vardır.

Eğitim ne kadar özel bir iş ise, çocuklara verilecek eğitim bir o kadar özeldir. Her eğitmen küçük yaşta bireylere eğitim verebilecek yeterliliğe sahip olmayabilir. Çocuklarla iletişim özel bir alandır. Eğitimin fonksiyonları da işin içine girdiğinde oldukça ağır bir sorumluluk ortaya çıkacaktır.

Bu nedenle biz 4-9 yaş arasındaki öğrencilerimize bu alanda uzman eğitimciler tarafından sunulan özel programlar sunarız.

>>> Devamı İçin Tıklayınız…


Share Button