Elektro Gitar Dersi

Elektro Gitar Dersi programımızda, müfredatı kişiye göre uyarlanabilen özel bir eğitim süreci uygulanmaktadır. Derslerimiz öğrencinin durumuna ve talebine göre tamamen değiştirilebilmekte, en efektif eğitim sistemi kişiye özel olarak geliştirilmektedir.

Herkes aynı yeteneğe sahip değildir, herkes aynı zeka seviyesinde de değildir ve şartlar gereği herkes eşit düzeyde egzersiz de yapamaz; o halde neden herkes aynı eğitim programına dahil etmek isteyelim.

Maksat müzik öğretmekse, insan odaklı bir sistem geliştirilmek durumundadır. Maksat zaman geçirmek ve paranızı almaksa, elinizde ne varsa onu kullanırsınız.

Bizim elimizdekiler, sizinle gelişmektedir. Sizin ihtiyaçlarınız odağında yeni teknikler geliştirmekte ve repertuarımızı da bu yönde büyütmekteyiz.  Biz ne biliyorsak en az onu bilmenizi, mümkünse bizden çok daha iyi müzisyenler olmanızı istemekteyiz. Bunun için size maksimum değeri veriyoruz. Tüm programlarımızı size uyarlıyoruz.

Sizin beğenileriniz ve sizin varmak istediğiniz noktayı önceliğimiz kabul ediyor, bu arada sizi sıkmadan, bunaltmadan en akademik şekilde eğitim programımızı uyguluyoruz.

Herkese farklı müfredat nasıl olabilir?

Tabii ki olmaz, değişen şey müfredat değil, müfredatın detayları ve sunuş biçimidir. Hangi tür gitar dersi alıyor olursanız olun, öğrenmeden geçmeniz mümkün olmayan konular, kim olursanız olun öğretilecektir. Ancak bunun sunuş biçimi binlerce farklı şekilde olabilir. İşte biz size ulaşmak için ne gerekirse yapıyoruz. Herkese farklı programdan kastımız da esasında budur.

Elektro gitar dersi programımızda en basitten, en gelişmişe kadar tüm teknikler öğretilmekte, profesyonel bir müzisyenin sahip olacağı kadar teorik bilgi de verilmektedir. Elbette bu bilgilerin aktarımı öğrencinin gidişatı ve talebiyle orantılıdır.

Elektro Gitar Dersi almadan önce temel eğitim almam gerekir mi?

Kesinlikle hayır!

Elektro gitar dersi almak için, bir başka gitar eğitimi almış olmanız gerekmez. Örneğin klasik gitar, elektro gitarın öncüsü değildir. Daha doğrusu böyle bir zorunluluk yoktur. İsteyen herkes, pekala elektro gitar ile gitar eğitimi almaya başlayabilir.

Sonuç olarak gitar, gitardır; ve ne tür olduğunun bir önemi yoktur. Gayet tabii elektro gitar ile gitara başlanabilir.

Enstrüman Seçimi

Elektro gitar dersi almadan önce lütfen gitar satın almayınız. Öyle ki, gitar seçilirken pek çok detay dikkate alınmalı ve sizin için en uygun olana bundan sonra karar verilmelidir.

Örneğin; hangi tür müzik dinlediğiniz ve ileride hangi türe yönelme ihtimaliniz olduğu konusu, gitar seçimi noktasında çok dikkat edilmesi gereken bir konudur. Çünkü elektro gitarlar tarza göre çeşitlenmektedir.

Tarz konusunun dışında, hem mekanik, hem de elektronik bir enstrüman oluşu nedeniyle, kalite tespiti yapılırken dikkat edilmesi gereken ve sadece uzmanlarının anlayabileceği özellikleri vardır. Örneğin üretildiği ağaç, kullanılan manyetik, mekanik özellikleri gibi pek çok faktör satın alma sürecinde dikkate alınmalıdır.

Elbette bir diğer boyut da en makul fiyata en doğru enstrümanı seçmektir. Kurumumuz temsilcileri sizi bu konuda yönlendirebilir, sizin için enstrümanı bulabilir, hatta satıcıyla pazarlık dahi yapabilir.

Derslerimiz

Kurumumuzda elektro gitar dersi, birebir ders biçiminde verilmektedir. Derslerimize katılırken ne yazık ki grup dersi seçeneği bulunmamaktadır.

Derslerimiz haftada 1 gün yapılmaktadır.

Hafta sonu dahil haftanın her günü eğitim almanız mümkündür. Ders alacağınız gün ve saate programımızdaki boşluklardan tercih yaparak siz karar verebilirsiniz.

Elektro gitar dersi programında, öğrencilerimize ihtiyaçları olan tüm teknik ve teorik bilgiyi vermekle birlikte, onları sıkacak ve bıktıracak düzeyde ağır olmamaktadır. Herkesin bildiği gibi, derslerimizde konservatuar düzeyinde eğitim verilememektedir. Zira haftanın 1 günü 2 veya 1 saatlik derslerde akademik eğitim vermek mümkün değildir. (ki Elektrik Gitar da Akademik bir enstrüman değildir) Biz bunun yerine öğrenciyi sıkmadan, ihtiyaçlarını en uygun biçimde karşılayacak eğitim programını geliştirmiş bulunuyoruz.

Başlangıç düzeyinde tür ve tarz ayrımı olmayan temel eğitim verilmekte orta ve ileri düzeyde, tüm türlere değinmekte ve öğrencinin ilgi alanı yönünde bir repertuar üzerine yoğunlaşmaktayız.

Alan seçimi yapımadan önce yukarıda belirtilmiş müzik türlerinin örneklerine temel düzeyde değinilmektedir. Alan seçimi yaptıktan sonra tam repertuar çalışmaları yapılmaktadır. Yani eserler en ince ayrıntılarına kadar incelenmekte, gerekirse orkestra içerisinde de uygulamalarda bulunulmaktadır. Temel düzey Teknik eğitim zaten başlangıç düzeyinde verildiği için bu noktadan sonra özel teknikler ve alana has teknikler üzerinde durulmaktadır.

Örneğin; Blues işlemekte olan bir gitarist için sağ el teknikleri, Metal üzerinde çalışanlar için sol el teknikleri üzerine yoğunlaşılır. – Elbette eğitim bu örneklerden ibaret değildir. Bu iki örnek sadece “örnek olması” maksadıyla verilmiştir.-

Repertuar arşivimizde yüzlerce eser bulunmaktadır. Bu eserler türlerinin en iyi örneklerinden seçilmiştir ve devamlı genişletilmektedir. Repertuarımızda bulunmayan eserler ise kısa sürede eğitimciler tarafından irdelenip, eğitime elverişli bulunması halinde repertuara katılmaktadır. Elbette Başlangıç düzeyinde de repertuar çalışılmaktadır. Ancak bu düzeyde kullanılan eserler basit ve anlaşılır olması bakımından, eğitimcilerimiz tarafından yeniden düzenlenip, basitleştirilir. Başlangıç düzeyinde de kullanılan metod kitapta bulunan eserler dışında 250 civarında örnek eser bulunmakta olup, öğrencinin tercihine göre sayı artırılabilir.

Çalışma Ortamı ve Olanakları

Elektro gitar dersi alacak olanlar, onun muazzam sesinden hep korkarlar. Oysa böyle bir endişeye hiç gerek yoktur. Çünkü elektro gitar eğer amfiye takılmazsa, akustik gitarların %30’u kadar ses çıkarır.

Elektro gitar’ ın ses şiddeti takılacağı amfinin gücü ile ilgilidir ki, siz evinizde amfinize kulaklık takarak, hiç kimseyi rahatsız etmeden gitar çalışabilirsiniz.

Bunun yanında, kontenjan dahilinde sınıflarımızı istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Bunun için hiç bir ücret ödemezsiniz.

Dersliklerimizde Öğrencilerimizin ihtiyaç duyabileceği her türlü ekipman mevcuttur. Amfilerimiz, Marshall, Vox Velvetronix, Behringer ve Peavey markalıdır.

Kimler elektro gitar çalabilir?

Elektro gitar dersi almak için ön koşulumuz 9 yaşından büyük olmaktır. Elbette daha küçük öğrencilere de eğitim verilebilir. Küçük boy gitarlar tercih edilerek 6 yaşında bir çocuğa da eğitim vermek mümkündür. Ancak, burada esas sıkıntı fiziksel değil, mental dir. Öyle ki, 6 yaşında bir çocuk ne elektro gitarın teknik özellikleri ne de elektro gitar müziği konusunda fikir sahibi değildir. Ve muhtemelen 10 yaşına gelene kadar ona zaten bunlar öğretilecektir. Zira elektro gitar, ait olduğu müziğin dağarcığına sahip olmadan çalınması pek mümkün olmayan bir enstrümandır. 6 yaşında bir çocuğun Pink Floyd dinlemesi de beklenemeyeceğine göre, bu çocuk için çocuk şarkıları çalabileceği Klasik gitar’ a yönlendirmek çok daha doğru olacaktır. Hatta bizce gitar yerine, piyano veya keman gibi klasik enstrümanlara yönlendirilmesi çok daha doğrudur.

Elektro gitar diğer gitar türleri gibi, herkes tarafından çalınabilir. Asgari yetenek düzeyindeki herkes, yeterli çalışma ile enstrümana hakim olabilir. Burada yetenek düzeyi hakimiyet süresini uzatır veya azaltabilir.

Elektro gitar dersi alan öğrenci enstrümanı ne kadar çalışırsa hakimiyete o kadar kısa sürede erişir.

Elektro Gitar Dersi ne kadar sürer?

Bu süre maalesef bu enstrümanda tam anlamıyla görecelidir. Öğrencinin yeterlilikleri ve egzersiz süresi tam bir belirleyicidir. Programı akademik olarak geliştirilmemiş bir program olmasına karşın kurumumuzda temel eğitim 6 ay, başlangıç eğitimi toplam 10 ay sürer. Elbette bu süre yukarıda değindiğimiz gibi elektro gitar dersi alan kişinin çalışıyor olması halinde geçerli süredir. Öğrencinin performansına göre sürenin artıp azaldığı pek çok örnek görülmektedir.

Temel eğitimi takip eden süreçte ders alıp, almamak tamamen öğrencinin tercihidir. Öğrenci dilerse başlangıç eğitiminden sonra hiç ders almayabilir, bu şekilde de kendini geliştirmesi mümkündür. Hatta 6 aylık temel eğitim dahi, öğrenciye kendi kendine gelişmeye devam edebileceği bir alt yapı vermeye yeter.

Ancak elbette doğru olan, tam anlamıyla öğrenene kadar bir profesyonelden destek almaya devam etmektir.,

Kurumumuzda elektro gitar dersi programına kaydolduğunuzda hiç bir süre sınırlaması, sözleşme veya taahhütle karşı karşıya gelmezsiniz. Derslerimize dilediğiniz kadar devam eder, dilediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. Ancak elbette yukarıda değindiğimiz unsurları dikkate almanızda fayda vardır.

 

Neden bizi tercih etmelisiniz?

Her şeyden önce şunu açıkça ifade etmek isteriz ki, belli yetenek düzeyindeki herkes, evde oturup, bir kaç internet kaynağını kullanarak bir noktaya kadar elektro gitar öğrenebilir. “ders almazsanız, çalamazsınız” şeklinde bir ifade yanlış olacaktır.

Elbette eşinizden dostunuzdan ufak ufak alacağınız eğitim de muhakkak işe yarayacaktır.

Ancak bu şekilde bizden 1 senede öğreneceğiniz bilgiyi, on yıllar içinde öğrenemeyebilir, daha da fenası, çok yanlış ve eksik bilgilerle donatılabilirsiniz. Yanlış eğitim, hiç bilmemekten çok daha kötüdür.

Sistemsiz ve programsız biçimde, kulaktan dolma ve ezbere alınan hiç bir eğitim verimli değildir, hatta zararlıdır. İnternet kaynakları çok faydalıdır bu doğru, ancak, herhangi bir denetimi olmayan bu kaynaklardan edindiğiniz bilgiyi bir uzman eşliğinde deşifre etmeniz çok daha doğru olacaktır.

Ayrıca Eğitim Kurumları verdiği eğitimden sorumludurlar. Aldığınız eğitimi eğer bir kurumdan alıyorsanız sonuçlarının hesabını her zaman sorabilirsiniz. Oysa bir internet makalesine veya bir dostunuza veya herhangi bir gitariste aldığınız eğitimin sonuçlarını soramazsınız.

Kurumumuzda alacağınız eğitim, sistematiktir. Yani belli ölçüleri ve gelişim istatistikleri vardır. Öğrencinin ilerleyişine uygun, doğru müfredat takip edilir. Ve öğrencinin en doğru biçimde eksiksiz eğitim alması sağlanır. Ve doğru eğitim metodları ve teknikleri kullanılır.

Kurumumuzda ders veren eğitimcilerin vasıfları da elbette bizi tercih etmeniz için ayrı bir sebeptir. Kurumumuzda ders veren eğitimciler alanlarının uzmanı en az 10 yıllık eğitim tecrübesi bulunan müzik adamlarıdır. Gerek teknik, gerek teorik olarak her türlü donanıma sahiptirler ve eğitim politikalarımız çerçevesinde en doğru eğitimi, en hızlı biçimde sunarlar.

Kurumumuzda verilen elektro gitar dersi, size sadece elektro gitar özelinde değil, tüm gitar türleri, müzik teorisi ve müzik teknolojileri hakkında da eğitim ortamı yaratmaktadır. Ayrıca diğer öğrencilerimizle birlikte gruplar kurup, orkestra çalışmaları yapmanızı sağlıyor ve yılda 2 kez düzenlenen konserlerimizde kazanımlarınızı sergileme imkanı sağlıyoruz.

Ben Biraz elektro gitar biliyorum, derslere sıfırdan mı başlayacağım?

Elbette hayır. Derslerimize katıldığınızda eğitmeniniz, düzeyinizi sınayacak, eksiklerinizi tespit edip, sürecin neresinden devam etmeniz gerekiyorsa, gerideki eksiklerinizi giderdikten sonra, o konudan devam etmeniz için bir program geliştirecektir. Kurumumuzda alacağınız elektro gitar dersi, kişiye özeldir. Yani siz ne iseniz, ders o dur. Siz nereye giderseniz ders da oraya gidecektir.

Dersler nasıl işlenir?

Derslerimiz elektronik olarak zamanlanmaktadır. Derse giriş ve çıkış süreleri zil ve anons sistemi ile duyurulur. Bir dakika dahi kayba izin verilmez. Derslerde sadece eğitimci ve öğrenci bulunur. İzleyici vb. asla kabul edilmez. Öğretmen ders süresi boyunca asla dersi terk etmez, öğrenci ile tüm ders süresi boyunca etkileşim halindedir.

Derslerimizde ekipmanlar bizim tarafımızdan karşılanır. Ders için ihtiyaç duyulan her şey sınıflarda mevcuttur. Derslerimizde zaman zaman bilgisayar destekli çalışmalar yapılabilmekte ve diğer interaktif kaynaklara başvurulmaktadır.

İnternetten Videolu Elektro Gitar Dersleri Alıyorum, bu yeterli mi?

Bakınız, müzik eğitimi uzaktan eğitim biçiminde alınması hayli zor bir eğitim türüdür. Zira müzikte fiziksel etkileşim gereklidir. Her öğrencinin ihtiyaçları yetenek ve önyargıları ölçeğinde farklıdır ve basmakalıp tek bir video ile herkes için bir eğitim geliştirilemez.

Son yıllarda teknolojinin akıl almaz gelişimi bu şekilde eğitim alma imkanlarını çeşitlendirse de, bu tip bir eğitimin verimli olabileceğinden söz edilemez. Müzik eğitiminde uzaktan eğitim ancak gerçek zamanlı olabilirse verimli olma ihtimaline sahiptir. Bu durumda da, görüntü kayıpları, gecikmeler ve fiziksel etkileşimsizlik gibi olumsuzluklarla savaşmak gereklidir.

Kaldı ki, bu tip bir eğitimin doğruluğu hakkında size hiç kimse garanti veremez. Sakın ola ki, bu tip bir eğitime para ödemeyiniz. Youtube gibi kaynaklarda yer alan tutorial videolarını izleyebilir ve bunlardan faydalanabilirsiniz. Ancak neyin doğru, neyin yanlış olduğunu bilmeden bu videolardan gitar öğrenmek çok sakıncalıdır. Sadece youtube ortamında aynı eser için yüzlerce farklı yoruma rastlayabilirsiniz ki, bu büyük bir kafa karışıklığına sebep olacaktır.

Sonuç olarak, kurumumuzda bir dönem geliştirilmesi düşünülen ancak yukarıdaki olumsuzluklar nedeniyle vazgeçilen ve teknolojinin imkanlarının biraz daha gelişmesinden sonra tekrar değerlendirilmesi düşünülen bu yönteme pek sıcak baktığımız söylenemez.

Bu Sayfa İçin Anahtar Kelimeler: elektro gitar kursu, elektro gitar dersi, özel elektro gitar dersleri, birebir elektro gitar eğitimi, modern elektro gitar kursu, blues elektro gitar dersi, jazz elektro gitar özel ders, blues enstrüman eğitimi, özel eğitim, elektro gitar öğrenmek, doğru metod ile gitar dersi, ankara gitar kursları, rock, hardrock, heavy metal, elektrik gitar dersi, elektrik gitar kursu, elektrik gitar eğitimi, distortion gitar, solo elektro gitar dersi, lead elektro gitar dersi, ritim gitar kursu, her türde müzik yapabilmek için, doğru eğitim, elektro gitar kursları

Share Button